دیفرانسیل در ماشین چه کاری انجام میدهد ؟

دیفرانسیل در ماشین چه کاری انجام میدهد ؟

حدود 200 سال است که اتومبیلها دیفرانسیل دارند.در این مدت ، کار بسیاری انجام دادند بدون اینکه توجه چندانی از رانندگان جلب کنند.با این حال ساختار دیفرانسیلها تغییر کرده است. در حال حاضر حتی سواری های روزمره به نوعی است که نیاز به یک دیفرانسیل تخصصی دارد.در نتیجه شما ممکن است در مورد وسایل نقلیه با دیفرانسیل کنترل لغزش،فقل دیفرانسیل،جفت کن دیفرانسیل وبیشتر شنیده باشید. همچنان شاید نداتید این اسمهای مختلف چه کاری انجام میدهند.

دیفراتسیل چیست؟

اگر هر گونه مسابقه ای را در مسیر بیضی مشاهده کرده اید، ممکن است متوجه یک استراتژی خاص شوید.اینکه دونده ها یا راننگان ناسکار (مسابقه سرعت اتومبیل رانی) یا سوار کاران اسب دوانی همه در تلاشند تا از دایره های داخلی تر پیست مسابقه حرکت کنند. دلیل این حرکت این است که اگر در دایره های خارجی دور بزنید اساسا مسیر طولانی تر و بیشتری را طی میکنید.این همان اتفاقی است که بین دو چرخ اتومبیل در حال چرخش رخ میدهد.چرخ بیرونی باید دورتر از چرخ داخلی باشد. بنابراین، برای مدیریت مناسب، همچنین باید سریعتر از چرخ درونی برای پوشش یک فاصله طولانی در همان زمان حرکت کند.

دیفرانسیل باز چیست ؟

دیفرانسیل باز برای اکثر خودروها به کار میرود.این ارزانترین و متداولترین نوع دیفرانسیل هست که  اجازه میدهد چرخها تقریبا مستقل از هم باشند، این مزیت اجازه میدهد که هر چرخ در دور زدن ها به سرعت دلخواه بچرخد. زمانی که در جاده های صاف و خشک در حال دور زدن هستید مشکلی ندارد ، اما میتواند در مسیرهای لغزنده مشکل ساز شود. اگر یک چرخ در گودال یا روی یخ لیز بخورد باز دیفرانسیل قدرت را به همان چرخ انتقال میدهد ، چون این چرخ به راحتی میچرخد.نیازی به گفتن نیست ، این لزوما به حرکت خودرو کمکی نمیکند.چرخ میتواند هرچه سریعتر چرخش کند، چون استحکاکی با جاده ندارد. مشکل با دفرانسیل های  باز این است که آنها این کار را با ارسال قدرت بیشتر به چرخ که ساده ترین چرخش را دارد انجام می دهند.در این شرایط، شما ترجیح می دهید یک دیفرانسیل داشته باشید که نیروی بیشتری را به چرخی دهد که در حال حاضر دارای کشش است. شما می توانید بر روی یک دیفرانسیل محدود کننده لغزش حساب کنید.

دیفرانسیل محدود کننده لغزش چیست ؟

یک دیفرانسیل محدود کننده لغزش موجب کاهش تفاوت سرعت بین دو چرخ در حال حرکت میشود. اگر یک چرخ استحکاک خود را از دست داد وشروع به چرخش سریعتر از دیگری کرد، دیفرانسیل شفت دو محر را قفل میکند تا با یکدیگر بچرخند ، تاثیرش این است که گشتاور بیشتر با بیشترین کشش به چرخها ارسال میشود. با توجه به این، دیفرانسیل محدود کننده قدرت همیشه یک انتخاب عالی برای خودروهای کاربردی است.در مورد روند قفل شدن دیفرانسیل، در واقع شرکتها ازانواع سیستمهای مختلف  استفاده میکنند.جایگزین های محبوب شامل کلاچ ها، چرخ دنده های ویژه و کوپلینگ های چسبنده است که از اصطکاک هیدروداینامیک استفاده می کنند. همچنین می توانید روش های منحصر به فرد در این دسته ها پیدا کنید. علاوه بر این، برخی از وسایل نقلیه در حال حاضر یک دیفرانسیل محدود کننده لغزش الکترونیکی ارائه می دهند. این مانند یک تنظیم کلاچ است که در آن تغییر توسط سنسورهای الکترونیکی انجام می شود.

قفل دیفرانسیل چیست؟

اگر شما به مسیرهای خارج جاده بسیار سخت میروید، باید یک وسیله نقلیه با قفل دیفرانسیل در نظر بگیرید.این نوع دیفرانسیل به معنای واقعی کلمه دو محور را در یکدیگر قفل میکند به گونه ای که کاملا با یک سرعت حرکت میکند. قفل دیفرانسیل برای زمانی مناسب است که شما میخواهید 4 چرخ همزمان و در مسیر مستقیم حرکت کنند.

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

پارس یدک طراحی شده توسط پارسا آقایی © Copyright 2016